Vernieuwing PKI-certificaten BRAVO en MMS

25 okt 2021

Bij het Klantcontactcenter van het Kadaster komen vragen binnen van bronhouders en dataleveranciers die in hun softwarepakketten een melding zien dat het PKI-certificaat van BRAVO eind deze maand gaat verlopen. Uit deze vragen blijkt dat sommige van deze partijen kennelijk hun vertrouwen niet op het rootcertificaat hebben ingesteld, maar op dit specifieke eindcertificaat. Dat is niet wenselijk.

Het Kadaster zegt hierover: Uw constatering dat het PKI-O certificaat van BRAVO eind deze maand gaat verlopen klopt. Wij zijn inmiddels bezig met de vernieuwingsprocedure. Het beleid bij het Kadaster is dat over certificaatvernieuwingen in principe geen mededelingen worden gedaan. Wij gaan ervan uit dat onze klanten hun vertrouwen op het rootcertificaat hebben ingesteld, waardoor problemen die het gevolg zijn van het vernieuwen van een specifiek eindcertificaat vermeden worden.

De betreffende root is QuoVadis PKIoverheid Private Services CA – G1 (“Private Root CA – G1”).