Aanpassing signaalindicator ‘BAG-BGT statusconflicten’

16 jan 2024

Bericht van het Kadaster

Aanpassing signaalindicator ‘BAG-BGT statusconflicten’

Er wordt een aanpassing doorgevoerd op de signaalindicator ‘BAG-BGT statusconflicten’. In de huidige indicator wordt de status van BAG-panden vergeleken met actuele BGT-panden (bijvoorbeeld pand-gesloopt komt nog voor in de BGT). Daar worden nu aan toegevoegd de status van BAG-panden met vervallen BGT-panden (bijvoorbeeld pand met status sloopvergunning verleend die al niet meer in de BGT voorkomt). We hadden verwacht dat er hierdoor maar enkele bevindingen bij zouden komen. Het blijkt echter om een verdubbeling van het aantal te gaan (wat natuurlijk per bronhouder erg kan verschillen). Uit een korte steekproef blijkt dat dit vaak achterstallig werk in de BAG is. We willen u daarom adviseren om deze bevindingen samen met uw BAG-beheerder op te pakken. We streven er naar om deze aanpassing in de rapportage van 1 februari 2024 door te voeren.