Opschoning Zwerfobjecten ver buiten de landsgrens

Naomi Himmelreich
10 feb 2021
twitterlinkedinmail

Na 1 maart zal het SVB-BGT zwerfobjecten die ver buiten de landsgrens opschonen.

Al enige tijd wordt via tableau de analyse van zwerfobjecten aangeboden aan bronhouders. Met deze werklijst kunnen jullie de kwaliteit van de BGT verbeteren. Wij hebben echter geconstateerd dat dit voor een aantal zwerfobjecten eigenlijk niet goed mogelijk is, omdat ze ver buiten de landsgrens liggen. Daarmee liggen ze in geen enkel abonnement en kunnen ze niet gemakkelijk opgelost worden. Deze objecten zijn wel opgenomen in de LV, maar worden niet verspreid via PDOK. Het gaat om ruim 1100 (vooral punt) objecten die in de meeste gevallen het coördinaat 0,0 hebben. Een foutje dus.

Na 1 maart zal het SVB-BGT deze objecten verwijderen. Tot die tijd heb je zelf de mogelijkheid om ze te herstellen als je dat zelf wilt doen.

twitterlinkedinmail