Eindcontrole topologische mispunten

Naomi Himmelreich
05 okt 2020
twitterlinkedinmail

Het Kadaster heeft een eindcontrole in ontwikkeling die alle topologische mispunten binnen de LV-BGT opspoort en rapporteert. Deze heeft inmiddels een aantal keren proefgedraaid op heel Nederland. Onderstaand plaatje laat zien waar in eerste instantie mispunten werden gevonden:

Bij deze eerste proefronde van de eindcontrole werden in 113 gemeenten mispunten gevonden. Deze liggen verspreid over heel Nederland, hoewel er in sommige gebieden grotere concentraties worden aangetroffen.

Het SVB-BGT heeft gekeken of deze foutsituaties uit de eerste proefronde centraal konden worden opgelost. Een medewerker van het SVB-BGT heeft daartoe 39 geconstateerde mispunten opgelost in de noordelijke provincies. Het resultaat hiervan is duidelijk zichtbaar in de daarop volgende tweede proefrun van de eindcontrole: de noordelijke provincies zien er aanmerkelijk ‘schoner’ uit.